blog-architektura-krajobrazu

Blog

Święta tuż tuż, a Ty nadal głowisz się nad prezentami dla bliskich? Nie masz pomysłu co podarować osobie, która pasjonuje się ogrodami? Wszystko zależy od tego, czy osoba obdarowywana jest na etapie marzeń o własnym ogrodzie czy też jest już aktywnym ogrodnikiem – amatorem, a może profesjonalistą? Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na prezent dla każdej z tych grup. Jeśli chcesz sprawić przyjemność miłośnikowi ogrodów to zainspiruj się tym zestawieniem. Satysfakcja gwarantowana przez ogrodowego maniaka!

Warzywa i zioła nieskażone chemią to marzenie wielu miłośników zdrowej kuchni. Jeszcze lepiej byłoby mieć je na wyciągnięcie ręki, bez wyprawy do sklepu z ekologiczną żywnością. Dlaczego więc nie założyć ogródka warzywno-ziołowego na własnym balkonie czy tarasie? Większość ziół można z powodzeniem uprawiać w doniczkach przez cały rok, przenosząc je na zimę do pomieszczenia. Wiele roślin warzywnych również nadaje się do uprawy pojemnikowej.

Urządzanie mieszkania pochłania ogrom naszych sił i funduszy, sprawiając, że zapominamy o jednej z najbardziej, jeśli nie najbardziej wyjątkowej jego części. Balkon czy taras jest miejscem, które zapewnia nam namiastkę kontaktu z naturą. Jednak panuje powszechne przekonanie, że jest to „przestrzeń dodatkowa” mieszkania. Dopiero, gdy doświadczamy jej braku dociera do nas, że jest to „przestrzeń niezbędna” do prawidłowego funkcjonowania. W mieszkaniu bez balkonu człowiek czuje się uwieziony, jak zwierzę w klatce bez wybiegu. Przy domu wolnostojącym zazwyczaj znajduje się niezabudowany fragment działki, który można przeznaczyć

Call Now Button