e

Co zawiera Projekt?

SZKICE KONCEPCYJNE

1. Etap Prac

W początkowej fazie projektowania warto puścić wodze fantazji, aby powstało coś niebanalnego. Odręczny szkic pozwala architektowi łatwo przenieść na papier swoje pomysły. Oznaczenie i opisanie najważniejszych elementów pomaga klientowi zrozumieć ideę i rozwiązania projektowe. Szkic koncepcyjny stanowi podstawę dyskusji o kształcie przyszłego ogrodu i pozwala ostatecznie ustalić wytyczne projektowe.

PROJEKT

2. Etap Prac

Szczegółowo opisany plan ogrodu w formie widoku z góry, zawierający oznaczenia każdej projektowanej rośliny. Na odrębnym rysunku bez roślin zaznaczone są natomiast nawierzchnie i elementy architektoniczne. Projekt zawiera również plan ogrodu z wymiarami, niezbędny przy późniejszej realizacji.

SPIS ROŚLIN

3. Etap Prac

Tabela zawierająca informacje o każdej projektowanej roślinie. Opracowanie obejmuje nazwy roślin, czas kwitnienia oraz uwagi i zalecenia pielęgnacyjne. Każda roślina posiada numer porządkowy zgodny z oznaczeniami na planie ogrodu. W tabeli jest również podana liczba wykorzystanych w projekcie roślin z danej odmiany.

.

WIZUALIZACJE 3D

4. Etap Prac

Dokumentacja projektowa zawiera kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt trójwymiarowych widoków przyszłego ogrodu. Realistyczne wizualizacje pozwalają wyobrazić sobie jak ogród będzie wyglądał po ok. 10 latach od założenia oraz pokazują zmienność roślinności w różnych porach roku.

WIRTUALNY SPACER

5. Etap Prac

Podobnie jak wizualizacje pomaga wyobrazić sobie swój przyszły zielony azyl. Podczas ostatecznej prezentacji projektu inwestor ma możliwość spacerowania po całym ogrodzie na ekranie komputera. Na specjalne życzenie klientów jest przygotowywany i nagrywany filmik (lub kilka) ze spaceru po określonej ścieżce, który otrzymują w formie pliku.

Zapraszam do Współpracy

biuro@greenhomestudio.pl

Teresa-erazmus-projektowanie-ogrodow

Teresa Erazmus

Projektantka

Jestem architektem krajobrazu nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z zamiłowania. Specjalizuję się w aranżowaniu ogrodów przydomowych oraz balkonów i tarasów.

Call Now Button